OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024r.

Dzisiaj, rozpoczynamy REKOLEKCJE. parafialne. Prosimy parafian o modlitwę w tej intencji, prosząc o Dary Ducha Św. dla ks. prof. dr hab. Piotra Kroczeka– profesora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, którego serdecznie witamy w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne będzie głosić ks. dr Paweł Gawron.

Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki   o godz. 1730. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w poniedziałek od godz. 17.00. cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzana przez Grupę Modlitewną
  • w środę przed Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania podziękowań osobistych i próśb do Matki Najświętszej;
  • w sobotę – przed Mszą św. Różaniec

Zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

Na stoliku za ławkami po lewej stronie można nabyć baranki wielkanocne Caritas Polska, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych.

Do skarbony, która znajduje się na stoliku za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać sobie od ministrantów broszurkę o Eucharystii, o Kongresie Eucharystycznym, który w naszej diecezji rozpocznie się 28 marca.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy

SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE:

• Zapraszamy na spotkania ruchu Komunia i Wyzwolenie w środy na godzinę 19:00 do salki pod kościołem
  • Próba scholii parafialnej w najbliższą niedzielę w godzinach 9:009:50 w sali katechetycznej pod kościołem. Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku, które chciałyby włączyć się w śpiewy w naszym kościele.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu

Ks. Paweł Jurek – proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA DRUGĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 r

Od pewnego czasu każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnego działania Kościoła. Jednym z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna, dlatego proszę – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.

ZACHĘCAM DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH WIELKOPOSTNYCH:

• Droga Krzyżowa: piątki o godz. 17.30,
  • Gorzkie Żale: w niedziele o godz. 17.15,

Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania podziękowań osobistych i próśb do Matki Najświętszej;

W TYM TYGODNI PRZYPADA:

• pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. – od godz. 17.00. Od godz. 11.30 odwiedzę chorych;
  • w sobotę- pierwsza sobota marca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Matki Bożej i Akt Zawierzenia.

SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE:

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

Od przyszłej niedzieli, będą rozprowadzane, Baranki Wielkanocne Caritas.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu.  Zapraszamy wszystkich parafian i gości na te chwile religijnej refleksji i zadumania. W najbliższą niedzielę nauki rekolekcyjne będzie głosić Ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek-. profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,  wykładowca  na Wydziale Prawa Kanonicznego.

Ks. Paweł Jurek- proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 18.02.2023 r

Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Przypominam, że pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście lub udział w Gorzkich Żalach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową: o godz. 17.30.

Dzisiejsza składka składa jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II i jest przesyłana do kurii.

W LITURGII KOŚCIOŁA W TYM TYGODNIU:

• w czwartek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w środę przed Mszą Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania podziękowań osobistych i próśb do Matki Najświętszej;
  • w sobotę – przed Mszą św. Różaniec

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz MisyjnyDzieło Pomocy „Ad Gentes wspierającej polskich misjonarzy posługujących na całym świecie. Na stoliku za ławkami po lewej stronie   są wystawione obrazki z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, na odwrocie obrazka będzie można wpisać imię osoby, która w szczególny sposób potrzebuje miłosierdzia Bożego. W intencji tych osób będziemy się modlić w czasie Drogi Krzyżowej. Ze stolika w przedsionku kościoła można zabrać gazetkę „Dobre Nowiny”

Trwają ferie zimowe. Wszystkim wypoczywającym życzymy owocnego i bezpiecznego czasu oraz nabrania sił do pracy w kolejnych miesiącach.

Niech Boże błogosławieństwo, które za moment przyjmiemy, umacnia nas w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu

Ks. Paweł Jurek – proboszcz