OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 15 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 14.07.2024 r.

Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnego wypoczynku.

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w poniedziałek od godz. 17.00. cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzana przez Grupę Modlitewną
  • w środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania podziękowań osobistych i próśb do Matki Najświętszej.
  • w piątek – trzeci piątek miesiąca o godz. 00 msza św. wotywna do miłosierdzia Bożego. Msza św. będzie sprawowana w intencji zbiorowej, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • w sobotę przed Mszą św. modlitwa różańcowa

KALENDARZ LITURGICZNY:

• we wtorek w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
  • w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

W przyszłą niedzielę odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – po każdej Mszy Świętej. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane jako comiesięczna składka inwestycyjna.

KRONIKA ŻAŁOBNA:

• w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Krystyna Ziarko i Wiesław Tużnik. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…..

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów

Życzę wszystkim, tym którzy przeżywają wakacje, urlopy

i tym, którzy pracują Bożego błogosławieństwa i opieki.

Ks. Paweł Jurek – proboszcz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 13 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 30.08.2024 r.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w piątekprzed Mszą Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • w sobotę przed Mszą św. modlitwa różańcowa

KALENDARZ LITURGICZNY:

• w środę – przypada święto św. Tomasza Apostoła
  • w czwartek – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICYPOŚWIĘCENIA BAZYLIKI METROPOLITALNEJ W KRAKOWIE.
  • w sobotę- wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

W TYM TYGODNI PRZYPADA:

• pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii;
  • pierwszy piątek miesiąca. – spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
  • pierwsza Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Matki Bożej i Akt Zawierzenia.

W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką.

Solenizantów i jubilatów  zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

Życzę wszystkim, tym którzy przeżywają wakacje, urlopy i tym, którzy pracują Bożego błogosławieństwa i opieki

ks. Paweł Jurek – proboszcz