Ogłoszenia parafialne i intencje

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 5 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 5.02.2022 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela lutego. Po każdej Mszy Świętej, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Akcję Katolicką.

W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia zostanie odprawiona o godz.18.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa.

Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

W LITURGII KOŚCIOŁA W TYM TYGODNIU:

• w piątek, przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w poniedziałek od godz. 17.00. cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzana przez Grupę Modlitewną
  • w środę po mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • w sobotę przed Mszą św. modlitwa różańcowa

W roku 2021 uroczyście wprowadzone zostały do naszej parafii relikwie błogosławionych męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego zamordowanych w Peru.

Rekolekcje w roku jubileuszu naszej parafii głosił ojciec Grzegorz Adamczyk z Peru, który obecnie tam, w Chimbote (czimbote) buduje pierwsze Sanktuarium poświęcone tym męczennikom.

W naszej parafii zrodziła się inicjatywa ufundowania witraża do budowanego

Sanktuarium.

Zbiórka do puszek na ten cel dzisiaj po każdej Mszy świętej. Za wszelkie ofiary z góry dziękujemy!

W przyszłą niedzielę – druga niedziela miesiąca. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła

KRONIKA ŻAŁOBNA:

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Wiesław Suder. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, prosząc o Miłosierdzie Boże. Dobry, Jezu……

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów

Bóg zapłać” za wspólną modlitwę w czasie Mszy św.  Życzę wszystkim, tym którzy przeżywają ferie i tym, którzy pracują Bożego błogosławieństwa i opieki.

Życzę miłej i spokojnej niedzieli.

Ks. Paweł Jurek - proboszcz

Intencje Mszalne 06.01.2023 – 12.02.2023 r.

godz. 18.00

za dusze w czyśćcu cierpiące

godz. 7.15

za parafian

godz. 18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Natalii Dziuga w 18 rocz. urodzin – od babci Danuty

godz. 7.15

za śp. Tadeusz Pasternak – od wujka Staszka z Trzebuni

za śp. Natalia Białobrzeska

za śp. Maria Piszczek, Bronisław syn i zmarłych z rodziny Szwed

NIEDZIELA – 12.02.2023

godz. 7.30

za śp. Stanisław Piszczek, Teresa i Jan Grzyb, Alicja i Antoni Caban

godz. 10.00

za śp. Tadeusz Pałka w 14 rocz. śm.

godz. 11.30

za śp. Józef Balon w 7 rocz. śm. – od syna Marka z rodziną

godz. 18.00

za śp. Stefan Mardyła w 5 rocz. śm.

Adres kontaktowy:
Parafia Św. Brata Alberta