Ogłoszenia parafialne

12.01.2020 r.

 

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w piątek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);

 

NABOŻEŃSTWA:

  • w poniedziałek od godz. 17.00. cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzana przez  Grupę Modlitewną
  • w  piątek - trzeci piątek miesiąca  po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • w  sobotę przed Mszą św. różaniec 

Ze względu na czas odwiedzin duszpasterskich parafian, w dni powszednie tygodnia w styczniu, nie będzie Mszy wieczornych, oprócz sobotniej. Codziennie, od poniedziałku do piątku będą Msze poranne, o godz. 7.15.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. 

 

KRONIKA ŻAŁOBNA:

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Mariusz Okarmus.  Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, prosząc o Miłosierdzie Boże.

 

W imieniu Chóru „Mogilanum” zapraszam na wspólne kolędowanie do Kościoła. Rozpocznie się ono dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.  

 

 

Porządek kolędy w tym tygodniu

 

 

Ks. Paweł Jurek – proboszcz

13.01. – 19.01.2020 r.

 PONIEDZIAŁEK

godz. 7.30 - za śp. Janina Bularz- od rodziny Jakóbskich

 

 WTOREK

godz. 7.15 - za śp. Stefania /ona/ i Jakub Chwała 

 

 ŚRODA

godz. 7.15 - za śp. Franciszek Piekarczyk – od szwagra Czesława z rodziną 

 

 CZWARTEK

godz. 7.15 - za śp. Włodzimierz Pałka – od Zofii Zboś z rodziną

 

PIĄTEK

godz. 7.15 - za śp. Stefan Piszczek, Janina Poznańska, Janina Pałka, Aleksander Przybyło, Krzysztof Kulig, Bolesław Mucha, Stefan Pyzik, Józef Pinkowski, Mieczysław Jasek, Bożena Sompolińska, Stefan Mardyła, Marian Burkat, Franciszek Piekarczyk, Krystyna Wątor, Maria Balon, Anna Grela, Aleksander Ksiązek, Józef Krawczyk, Stanisława Kuźma, Maria Suchan, Andrzej Balon, Robert Walos, Mieczysław Krawczyk, Maria Janow, Zbigniew Sumera, Zbigniew Wilk, Jan Burkat, Jan Grzyb, Irena Syrek, Jan Tylek, Józef Bahyrycz, Roman Freiberg, Fryderyk Wrona, Stanisław Złydach, Stanisław Glica, Wiesław Filip,  Lucyna Rutkowska- od Bronisławy Ziarko, Tadeusz Gruszka -od- od rodziny Sumerów, Maria Łata, Zofia Droździk, Emilia Więcław – od Ewy rodziny Pokrackich, Tomasz Nowak  o nawrócenie i przemianę życia dla Ewy, za śp.Józefa  i Stanisław Klimek, o szczęśliwe rozwiązanie dla Agnieszki  

 

SOBOTA

godz. 18.00 - za zmarłych z rodziny Szywałów i Bogackich

 

NIEDZIELA 19.01.2020 r.

godz. 7.30 - za śp. Aleksander Pokracki, Janina żona, Zofia córka

godz. 10.00 - za śp. Stefania /ona/ Pajdzik, Władysław mąż

godz. 11.30 - za śp.  Jan Strzeboński w 20 rocz. śm. 

godz. 18.00 - za śp. Józef Pinkowski w 2 rocz. śm. 

 

  

Adres kontaktowy:
Parafia Św. Brata Alberta
Libertów, ul. Jana Pawła II 47
30-444 Kraków


Telefon kontaktowy:
tel.
+48 12 270 02 72

kom. +48 782 999 969

Bankowe konto parafialne:
Nr 4885910007-0220-0003-4441-0001

w KBS o/ Mogilany.

Formularz kontaktowy: