Intencje

NIEDZIELA 21.02.2021 r.

za śp. Zdzisław Pyzik

za śp. Adam Łuszczek

O mądrość, odwagę i świętość dla kapłanów

za śp. Piotr Jaroszyński

Intencje Mszalne 22.02. – 28. 02.2021 r.

za śp. Józef Balon w 5 rocz. śm.

godz. 7. 15

za śp. Jan Grzyb w 2 rocz. śm.

za śp. Krystyna Sobczyk, Alfred Rogóż

za parafian

za śp. Teresa Janik, Józef Janik

za śp. Julia Gruszka, Józef mąż, Maria córka

NIEDZIELA 28.02.2021 r.

za śp. Józef i Kazimierz Komenda

za śp. Janina Pałka, Jan mąż i zmarłych rodziców

1. za śp. Jan Tylek w 2 rocz. śm.- od żony Zofii z rodziną
  2. o dary Ducha Świętego, potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla Kingi, Agnieszki, Kamila Konrada

za śp. Fryderyk Kurnik – od swatowej Barbary

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021 r.

Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Przypominam, że pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście lub udział w Gorzkich Żalach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.                                                           Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową: o godz. 17.30.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W LITURGII KOŚCIOŁA W TYM TYGODNIU:

• w poniedziałek - święto Katedry św. Piotra, apostoła

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w poniedziałek od godz. 17.00. cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzana przez Grupę Modlitewną
  • w środę przed Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania podziękowań osobistych i próśb do Matki Najświętszej;
  • w piątek –przed Drogą Krzyżową, Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę - przed Mszą św. Różaniec

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny -Dzieło Pomocy „Ad Gentes wspierającej polskich misjonarzy posługujących na całym świecie. We wszystkich kościołach w Polsce zbierane będą ofiary, które zostaną przekazane na projekty realizowane przez misjonarzy

Można jeszcze nabyć album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Tysiącletnie dziedzictwo”, gdzie pięknie przedstawione są kościoły pobliskich dekanatów, w tym nasz piękny kościół. Album kosztuje 80 zł. Album jest dostępny w zakrystii.

Niech Boże błogosławieństwo, które za moment przyjmiemy, umacnia nas w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu

Ks. Paweł Jurek - proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 6 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 14.02.2021 rok

Od dzisiaj w naszej archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy na Msze Święte z posypaniem głów popiołem o 7.15, 16.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast post ścisły mają obowiązek zachować osoby między 18 a 60 rokiem życia, którym zdrowie na to pozwala. Pozostali są do poszczenia w tym dniu usilnie zachęcani. Kancelaria nieczynna.

W Wielkim Poście, w każdy piątek, o godz. 17.30 będziemy odprawiać Drogę Krzyżową.                                                                                                                   W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 17.15, czyli przed wieczorną Mszą św., odprawimy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Serdecznie zapraszam

Dzieci po Drodze Krzyżowej otrzymają plansze i obrazki podczas kolejnych nabożeństw.

NABOŻEŃSTWA STAŁE:

• w piątek –przed Drogą Krzyżową, Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę - przed Mszą św. Różaniec

SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE:

• w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.30 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.  Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

KRONIKA ŻAŁOBNA:

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Teresa Grzyb, Józef Janik, Mieczysław Gąsior. Msza Święta pogrzebowa za śp. Mieczysława w poniedziałek o godz. 14.00.   Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc o Miłosierdzie Boże.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki św. Brata Alberta w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu

Ks. Paweł Jurek - proboszcz

Adres kontaktowy: