Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZ. DUSZP. - ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020 r.

Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

W LITURGII ROZPOCZĘTEGO TYGODNIA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ:

  •  w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Dzień Dziecka - z tej okazji wszystkim dzieciom życzę samych radości w ich życiu i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej. W niedziele o godz. 17.30

 

  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana- w tym dniu cały Kościół pragnie się modlić za kapłanów i o powołania do kapłaństwa.

 

  • w piątek św. Tomasza, apostoła. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca- spowiedź św. od godz. 17.00

 

  • w sobotę- rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

 

Maturzystów zapraszamy na Mszę świętą w sobotę 6 czerwca o godz. 17.00.
 

W przyszłą niedzielę - przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji za tydzień kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej. Jest to - pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką.

 

W związku z trwającym stanem epidemii:

  1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita krakowski, zmienił dyspensę ogólną od uczestniczenia we Mszy św. na dyspensę dla najbardziej zagrożonych.

Udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

osoby w wieku 65 lat i więcej,

osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

  1. Zostaje zniesiony limit osób w kościołach, Jednak dalej musimy stosować odpowiednie środki ostrożności i zachować odpowiednią odległość.

Nie trzeba również zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych osób.

Natomiast wchodząc do zamkniętych publicznych miejsc i pomieszczeń takich jak nasza świątynia dalej obowiązuje zakładanie maseczek.

  1. Wciąż zawieszona jest regularna posługa duszpasterzy wobec chorych, ponieważ to właśnie oni należą do grupy największego ryzyka zakażenia wirusem, niemniej, jeśli chorzy wyrażą takie życzenie i za zgodą ich bliskich kapłan może przyjść do nich z Komunią św. W tej sprawie proszę bezpośrednio kontaktować się tylko z ks. proboszczem.

 

  1.  11 czerwca w UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ZWANA TAKŻE BOŻYM CIAŁEM. Będzie to dla nas okazja do zamanifestowania swojej wiary. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. W tym dniu tradycyjne przed południem będzie tylko jedna Msza św. o godz.10.00, po czym procesja ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy przygotowanych przez parafian. 

OŁTARZ I — u Pani Lucyny Wygaś. O przygotowanie ołtarza proszę Radę Duszpasterską, młodzież, która w tym roku przystąpiła  do sakrament bierzmowania i ich rodziców.

OŁTARZ II — przy wejściu do szkoły. O przygotowanie ołtarza proszę rodziców naszych lektorów i ministrantów, Akcję Katolicką, Grupę Modlitewną, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Libertowa i Brzyczyny.

OŁTARZ III — u Państwa Węglarz. O przygotowanie ołtarza proszę Żywy i Misyjny Różaniec, rodziców dzieci z klasy III i IV,

OŁTARZ IV — przed kościołem. O przygotowanie tego ołtarza proszę rodziny mieszkające

           kościele, parafian z Brzyczyny i tzw. Psiego Pola.

  1. Módlmy się nie tylko o ustanie epidemii, ale przede wszystkim o odnowienie wiary i życia sakramentalnego, o nawrócenie, módlmy się za dzieci i młodzież, a także za chorych i tych, którzy naszej modlitwy szczególnie potrzebują.

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy troszczą się o materialne sprawy naszej parafii i za wszelkie ofiary składane na ten cel, także przez wpłaty na konto bankowe.

KRONIKA ŻAŁOBNA:

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Marek Fidelus l. 62. Pamiętajmy o nim       w naszych modlitwach, prosząc o Miłosierdzie Boże.

 

            Życzę miłej i spokojnej niedzieli.      

Ks. Paweł Jurek – proboszcz

 

 

 

 

 

Jak przyjmować Komunię św. w czasie epidemii?

Podchodząc do udzielającego Komunii św. należy odsłonić usta chwytając maseczkę za zausznik. Nie wolno dotykać maseczki bezpośrednio.

W czasie, gdy szafarz wypowiada słowa „Ciało Chrystusa” przystępujący do Komunii św. wyciąga obie dłonie w kierunku szafarza (bez rękawiczek) w ten sposób, że lewa dłoń znajduje się nad prawą. Osoby leworęczne trzymają prawą dłoń nad lewą.

Szafarz udziela Komunii św. kładąc Ciało Chrystusa na dłoni przyjmującego.

Przyjmujący odpowiada „Amen” i natychmiast po otrzymaniu Komunii św. palcami dłoni, która znajdowała się pod spodem ujmuje Ciało Chrystusa i spożywa. Nie wolno odejść od szafarza trzymając Ciało Chrystusa w ręce i spożywać po drodze na swoje miejsce.

Po spożyciu Komunii św. należy ponownie założyć maseczkę nie dotykając jej bezpośrednio.

 

Intencje

NIEDZIELA 31.05.2020 r.

godz. 7.30 - za śp. śp. Stanisława /ona/i Józef Kłyś

godz. 10.00 - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny i Stanisława w 35 rocz. ślubu 

godz. 11.30 - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Adama w 35 rocz. ślubu 

godz. 18.00 - za śp. Stanisława /ona/Kurnik w 22 rocz. śm. 

 

01.06. – 07.06.2020 r.

 PONIEDZIAŁEK

godz. 18.00 - za śp. Jan Grzyb – od Andrzeja i Grażyny z rodziną 

 

 WTOREK

godz. 7.15 - za parafian 

 

 ŚRODA

godz. 18.00 - za śp. Janina Pałka – od rodziny Pałków z Brzyczyny 

 

 CZWARTEK

godz. 7:15 - za śp. Józef Krawczyk – od kolegi Józefa Kłysia z rodziną 

 

 PIĄTEK

godz. 18.00 - za śp. Pelagia Piskorz w rocz. śm

 

SOBOTA

godz. 17.00 - intencji maturzystów

godz. 18.00 - za śp. Małgorzata Meissner – od rodziny Kufrejów

 

NIEDZIELA 07.06.2020 r.

godz. 7.30 - za śp. Jan i Anna Nowak

godz. 10.00 - za śp. Janina Matuszkiewicz, Hieronim mąż

godz. 11.30 - W intencji Justyny i Pawła – o potrzebne dary Ducha Świętego 

godz. 18.00 - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Marcina w 25 rocz. urodzin – od rodziców

 

 

  

Adres kontaktowy:
Parafia Św. Brata Alberta
Libertów, ul. Jana Pawła II 47
30-444 Kraków


Telefon kontaktowy:
tel.
+48 12 270 02 72

kom. +48 782 999 969

Bankowe konto parafialne:
Nr 4885910007-0220-0003-4441-0001

w KBS o/ Mogilany.

Formularz kontaktowy: