Ogłoszenia parafialne

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ PARAFII W ZWIĄZKU Z KORONOWIRUSEM

 

Od 25 marca 2020 roku do 11 kwietnia 2020 r. w kościele podczas Mszy świętej i nabożeństw może przebywać jednocześnie 5 osób (a więc tylko przedstawiciele rodziny zamawiającej intencję mszalną) nie licząc służby kościelnej. 

 

Wejście do kościoła przez zakrystię 10 min. przed Mszą św.

 

Dajemy pierwszeństwo osobom, które zamówiły intencję Mszy św. 

 

Zostaje zawieszona codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św.

 

W parafii nie będzie spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelna / por KKK 1452/ 

 

W sprawach związanych z pogrzebem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

Kancelaria jest nie czynna. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną. 

 

Do chorych udajemy się z sakramentami tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny. 

Zapewniam o codziennej modlitwie za wszystkich parafian.      

 

Ks. Paweł Jurek - proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.04.2020 r.

Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynającą Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Poświęcenie palm tylko na Mszy św. o 11.30 i 18.00 transmitowanej on-line

 

Przed nami Triduum Paschalne. W najbliższy czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej, w piątek liturgia Męki Pańskiej, w sobotę liturgia Wigilii Paschalnej. Uroczyste obchody Triduum Paschalnego dla nas chrześcijan to czas szczególny, liturgiczne uobecnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W celu głębszego przeżycia Triduum przygotowane zostały pomoce duszpasterskie dostępne na diecezjalnej stronie internetowej: www.diecezja.pl

 

Objazd chorych. W Wielki Poniedziałek będę odwiedzał tych chorych, którzy wyraża taką chęć we wcześniejszej rozmowie telefonicznej 

 

PROGRAM OBCHODÓW TRIDUUM PASCHALNEGO:

 

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA.

 Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

 

WIELKI PIĄTEK- w tym dniu adorujmy krzyż w naszych domach. O godz. 15.00. odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego

– Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Adoracja krzyża do 21.00  (z zachowaniem zasady zgromadzeń do 5 osób).

W tym dniu, osoby między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje post ścisły, a pozostałe osoby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00.

W tym roku rezygnujmy z tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych. Obrzęd ten zastępuje błogosławieństwo posiłku dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa znajduje się na naszej stronie internetowej.

 

Żeby jednak tradycji stało się zadość, proponujemy świecenie pokarmów bez wychodzenia z samochodów.  W Wielką Sobotę  10.00 – 11.00 będzie poświęcenie pokarmów na parkingu.  

 

Przed kościołem będzie poświęcenie pokarmów bez wychodzenia z samochodu.  Będzie także można nabyć baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Zakupiony baranek na stole wielkanocnym jest symbolem męki, śmierci oraz Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, kiedy nie możemy uczestniczyć w liturgii Wigilii Paschalnej, niech będą widocznymi znakami przeżywania Świąt Wielkanocnych we wspólnocie parafii i Kościoła, a także znakami solidarności z potrzebującymi.

 

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA o godz. 7.30 nie będzie procesji rezurekcyjnej. Zastąpimy ją chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim połączoną z biciem dzwonów i odśpiewaniem pieśni wielkanocnej.

 

Od Niedzieli Zmartwychwstania, tj. od 12 kwietnia, w Mszach świętych i innych celebracjach liturgicznych może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników oraz sprawujących posługę.

 

Jeżeli pojawią się nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować.

 

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary składane osobiście oraz  na konto wspierają w tym trudnym czasie naszą parafię. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców ogarniam modlitwą codziennie.

 

Niech Najświętsza Maryja Panna, Matka Boga i Kościoła, Uzdrowienie Chorych i Wspomożycielka Wiernych, nasza Orędowniczka, pomoże cierpiącej ludzkości, oddalając od nas zło pandemii i wyjednując nam wszelkie dobro niezbędne dla naszego zbawienia i uświęcenia.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami!

 

Ks. Paweł Jurek- proboszcz

29.03.2020 r.

  1. Przeżywamy smutny czas ogólnoświatowej epidemii koronawirusa. Obowiązują środki ostrożności komunikowane nam przez instytucje państwowe i kościelne. Nie lekceważmy ich. To wszystko ma służyć pokonaniu zarazy, ochronie życia naszego i bliźnich.
    Są ostre ograniczenia liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć we Mszy Świętej, w kościele. Cierpimy, ale musimy się kierować rozumem i wiarą. Trwajmy w duchowej łączności i wspólnotowej modlitwie poprzez transmisje religijnych nabożeństw w radiu, telewizji, w internecie. W środkach tych znajdziemy też kazania, konferencje, nauki rekolekcyjne. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Niech Słowo Boże będzie dla nas światłem w tym trudnym czasie. Nie traćmy wiary, nie gaśmy nadziei i miłości. Módlmy się o ustanie epidemii
  2. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wszystkie Msze św., będą sprawowane z udziałem max 5 osób, również pogrzebowe. Prosimy zatem by ściśle przestrzegać limitu 5 osób biorących udział w pogrzebie.
  3. Pierwszeństwo udziału we Mszy św. w kościele mają osoby, które zamówiły intencję. Osoby te, max 5, muszą być punktualnie 10 min. przed Mszą św. przy drzwiach zakrystii w momencie otwarcia kościoła. W razie ich nieobecności do kościoła będą mogły wejść inne osoby wg kolejności przyjścia.
  4. Brak możliwości spowiedzi w zwyczajnej formie.  W wyjątkowych sytuacjach możliwość przystąpienia do tego sakramentu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze spowiednikiem. ( telefon dostępny na stronie internetowej) Przypominamy, że Katechizm Kościoła Katolickiego mówi o tym, że w przypadku    braku możliwości przystąpienia do spowiedzi można uczynić AKT ŻALU DOSKONAŁEGO, który wypływa z miłości do Boga, następnie wyspowiadać się najszybciej jak to możliwe.
  5. Przypominam, że w dalszym ciągu kancelaria parafialna jest nieczynna. Jeżeli ktoś potrzebuje uzyskać jakieś ważne dokumenty prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. W sprawach ewentualnego pogrzebu nieunikniony jest kontakt osobisty. Prosimy jednak wcześniej również o kontakt telefoniczny. 
  6. Do chorych udajemy się z sakramentami tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
  7. Ofiary na tacę z których utrzymuje się nasza parafia można składać na konto bankowe parafii. Również ofiary na rzecz ubogich można składać tą samą drogą, w tytule przelewu podając odpowiednią informację. Wrażliwości parafian polecam tę sprawę.

            Życzę dobrej niedzieli

i zapewniam o modlitwie za Was w tym trudnym czasie.

    Ks. Paweł Jurek – proboszcz

 

 

 

Intencje

06. 03. – 12.04.2020 r.

 PONIEDZIAŁEK

godz. 18.00 - za śp. Ryszard Piskorz w dniu imienin 

 

 WTOREK

godz. 7.15 - za śp. Stanisław Tęcza – miesiąc po śmierci

 

 ŚRODA

godz. 18.00 - O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

 

WIELKI CZWARTEK

godz. 18:00 - za śp. Krystyna Wątor – od szwagierki Józefy z rodzina 

 

WIELKI PIĄTEK

godz. 18.00

----------------------------------------------------

WIELKA SOBOTA

godz. 18.00 - za śp. Anna Grela -od Marii Wrony z rodzina 

 

NIEDZIELA WIELKANOCY 12.04.2020 r.

godz. 7.30 - za parafian, 

godz. 10.00 - za śp. Józefa /ona / Tylek w 25 rocz. śm. – od córki Marty z rodzina 

godz. 11.30 - w intencji Bogu wiadomej 

godz. 18.00 - o zdrowie i błog. Boże dla Marcina 

 

  

Adres kontaktowy:
Parafia Św. Brata Alberta
Libertów, ul. Jana Pawła II 47
30-444 Kraków


Telefon kontaktowy:
tel.
+48 12 270 02 72

kom. +48 782 999 969

Bankowe konto parafialne:
Nr 4885910007-0220-0003-4441-0001

w KBS o/ Mogilany.

Formularz kontaktowy: